Chirurgia Stomatologiczna

Usługa wykonywana jest w placówkach:

dr Przemysław Dąbek
dr Natasza Czajkowska
dr Milena Czubaczyńska
dr Patryk Ścibior

Nowoczesna technologia sprawia, że chirurgia stomatologiczna stale poszerza swój zasięg oraz zwiększa swoją skuteczność. Dziś nie jest to tylko usuwanie zębów, ale również endodoncja, chirurgia przyzębia, wszczepianie implantów, czy protetyka. Specjaliści pracujący w Centrum Stomatologii Dentus są przygotowani do wykonywania różnego rodzaju zabiegów, zachowując za każdym razem pełną precyzję i sprawność działania. Chirurgia stomatologiczna jest dziś więc szansą na estetyczne i profesjonalne pozbycie się problemów ze swoimi zębami.

Do najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgi stomatologicznej należą:

Implantologia – metoda odtwarzania prawidłowo funkcjonującego i naturalnie wyglądającego nowego zęba. Implant jest elementem niewidocznym, na którym osadza się koronę protetyczną (wykonaną z tlenku cyrkonu, metalową lub ceramiczną), która uzupełnia brak zębowy. Więcej na ten temat w zakładce „IMPLANTY”.

Ekstrakcje – czyli usunięcie zębów. Często potocznie określane jako wyrwanie zęba – jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są stany chorobowe niepoddające się już leczeniu zachowawczemu. Czasami istnieje konieczność usunięcia całkowicie zdrowych zębów ze wskazań ortodontycznych lub w czasie przygotowania jamy ustnej do protezowania.

Leczenie suchego zębodołu –  jest to  powikłanie mogące wystąpić po ekstrakcji, kiedy w pustym zębodole nie może wytworzyć się skrzep lub też zostaje on nieumyślnie wypłukany – wtedy też miejsce po wyrwaniu zęba pozostaje puste i jest narażone na zakażenie bakteryjne.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba – konieczność usunięcie wierzchołka korzenia i wypełnienie kanału korzeniowego materiałem biokompatybilnym. Zabieg ten stosuje się w przypadku niepowodzenia leczenia endodontycznego.

Hemisekcja – zabieg stomatologiczny przeprowadzany w zębach wielokorzeniowych (trzonowe) zniszczonych, złamanych. Zabieg ten polega na usunięciu w znieczuleniu miejscowym jednego (lub więcej) korzenia zęba przy pozostawieniu w jamie ustnej pozostałych korzeni. Taki ząb najczęściej wymaga odbudowy protetycznej.

Podcięcie wędzidła języka lub wargi – zabieg podcięcia wędzidełka ma za zadanie zwiększyć ruchomość wargi górnej lub dolnej oraz w celu wytworzenia miejsca na aparat ruchomy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, tak więc jest zupełnie bezbolesny.

Podnoszenie dna zatoki szczękowej – zabieg wykonywany w celu uzyskania większej powierzchni tkanki kostnej potrzebnej do umieszczenia w niej wszczepów stomatologicznych, czyli implantów.

Nasi stomatolodzy zaproponują rozwiązanie dla Twojego problemu. Pozostaw rozwiązanie poważnych problemów wyspecjalizowanym stomatologom, którzy pomogą w sposób kompleksowy. Popraw stan swojego uzębienia, wyeliminuj komplikacje. Umów się na konsultacje w naszej klinice stomatologicznej. Pamiętaj, że zabiegi chirurgiczne przeprowadza się w znieczuleni, więc są bezbolesne.