Zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych stosuje się w pierwszej kolejności do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu przez Lekarza dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.
Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym! Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kremu znieczulającego, co zdecydowanie zwiększa komfort pacjenta podczas wykonywanego zabiegu.
Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:
- oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych
- zarysowana bruzda nosowo-wargowa
- widoczna rynienka doliny łez
- kurze łapki
- zasinienia pod oczami
- utrata jędrności
- spadek gęstości skóry
- zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki
- przesuszona i poszarzała skóra
- działanie profilaktyczne, aby za 10 lat kondycja skóry była tak dobra jak w tym momencie!
Efekty uzyskane dzięki stymulatorom
Przez obecność wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do wzmożonej produkcji kolagenu (białko odpowiedzialne za jędrność i sprężystość), czego efektem jest:
- ujędrnienie i zagęszczenie skóry
- podkreślenie owalu twarzy
- redukcja drugiego podbródka i chomików
- działanie antygrawitacyjne
- redukcja zmarszczek
- nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry