Usługa wykonywana jest w placówkach:
Toruń - ul. Chełmińska 21
dr Prusek Tomasz
dr Filip Janiak
Toruń - ul. Dziewulskiego 21
Bydgoszcz - ul. Waryńskiego 51
Bydgoszcz - ul. Curie-Skłodowskiej 60
dr Natasza Czajkowska
dr Milena Czubaczyńska
dr Przemysław Dąbek
Implantologia to aktualnie najnowocześniejsza dziedzina stomatologii. Zajmuję się ona uzupełnianiem i odbudowywaniem braków w uzębieniu. Implanty Toruń poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog specjalnie dla każdego pacjenta dobiera najlepsze z możliwych uzupełnień na świecie. Po zabiegu implanty przez pacjenta odczuwalne są jak naturalne zęby. Implanty w większości wykonane są z tytanu, co gwarantuje, że również przez organizm nie są traktowane jak ciało obce. Tytan to gwarancja trwałości i wytrzymałości. Po zabiegu Państwa zęby będą wyglądały pięknie i zdrowo.
W implantologii często implanty nazywa się „sztucznym korzeniem”, który w trakcie zabiegu wprowadza się do kości szczęki lub żuchwy. Zastosowanie tytanu, jest gwarantem, że wprowadzany do organizmu implant nie będzie traktowany jako ciało obce, łączy się on z odpowiednimi tkankami w procesie gojenia, który nazywamy osteointegracją. Dopiero na tak przygotowanej bazie opiera się porcelanową koronę protetyczną. Wszczepiony implant nie tylko poprawia walory estetyczne naszego uśmiechu, ale także zapobiega zwyrodnieniom stawów, kości jak i całego uzębienia. Ponadto wszczepiony implant pozwala osadzić na nim mosty i inne protezy.
Kiedy zastosować implanty?
– Brak pojedynczego zęba: zapobiega to niszczeniu sąsiednich zębów.
– Brak zębów trzonowych: wszczepione implanty pozwalają uniknąć protezy opartej na dziąśle. Protezy, która jest często dyskomfortowa i może prowadzić do bólu i zaniku kości.
– Bezzębie: protezy nie należą do komfortowych przede wszystkim podczas jedzenia i są przyczyną zaniku kości. Zastosowanie kliku implantów pozwala uzyskać mocną i pewną stabilizacje protezy.
Procedura wszczepiania implantu
1. Pierwszy etap to wizyta u chirurga stomatologa, podczas której dokonuje się dogłębnej analizy pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Podczas konsultacji medycznych konieczne jest posiadanie lub wykonanie zdjęcia pantomograficznego.
2. Drugim etapem jest wykonanie wszystkich koniecznych badań, tak aby wykluczyć choroby, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu. Istotne są badania informujące nas o stanie kości bo na ich podstawie planowana jest cała procedura wszczepienia implantów.
3. Trzecim etapem jest wszczepienie implantów. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Pacjent jest znieczulony miejscowo, więc zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu odkrywa się minimalnie kość po to by następnie w niej wywiercić otwór, gdzie wprowadza się implant.