Kompleksowa Diagnostyka Jamy Ustnej – droga do pięknego uśmiechu i zdrowia twoich zębów

Priorytetem naszego Centrum jest zapewnienie tobie zdrowia jamy ustnej. Wierzymy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i dlatego skupiamy dużą uwagę na profilaktyce. W szczególności zalecamy Kompleksową Diagnostykę Jamy Ustnej (KDJU) jako dobrą drogę do osiągnięcia konkretnego celu, jakim jest zdrowy i piękny uśmiech. Dlaczego jednak warto poświęcić godzinę w naszym gabinecie na rzecz takiej wizyty?

Czym jest KDJU?

To podejście diagnostyczne w stomatologii, które charakteryzuje się dogłębnym badaniem jamy ustnej. Wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, a jeśli istnieje taka konieczność również tomografię i skany wewnątrzustne. Wszystko to ma na celu udokumentowanie stanu wyjściowego. Dzięki temu, dostaniesz gotowy plan leczenia dzięki opiekunowi pacjenta. Zostaniesz poinformowany o wszystkich potrzebach leczniczych, dowiesz się z czego biorą się ubytki, na co zwrócić uwagę, jakie wizyty będą koniecznie oraz ich koszt, a także uzyskasz odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Kiedy plan zostanie zaakceptowany, przystąpisz do jego realizacji. Pacjenci często wysyłani są na higienizacje, co pozwala na rozpoczęcie leczenia. Jeśli potrzebne jest wdrożenie np. leczenia kanałowego (endodoncji), protetycznego czy chirurgicznego zostaniesz odesłany do zajmującego się tym specjalisty.

Cały proces wspomagany jest przez Opiekuna Pacjenta, czyli taką osobę, która pośredniczy w leczeniu. Kontaktuje się i umawia wizyty, informuje, ile będą one trwały oraz jaki będzie dokładny koszt. Dzięki temu wspieramy pacjentów na każdym etapie, żeby określony podczas KDJU plan przebiegał pomyślnie.

Wierzymy, że dokładna diagnostyka jest niezbędna w procesie leczenia. Dzięki podążaniu za konkretną strategią i postawieniu sobie określonego celu będziesz na dobrej drodze do jego spełnienia – wyleczenia swoich zębów.

Dlaczego warto skorzystać z KDJU?

Zalet takiej wizyty można przedstawić wiele, chcielibyśmy skupić się jednak na najbardziej istotnych:

  • Indywidualne podejście do leczenia – dzięki diagnostyce otrzymasz spersonalizowany plan leczenia, dostosowany do twoich potrzeb i celów. Będziesz wiedzieć, co się wydarzy i ile wydasz;
  • Poprawa jakości życia – zdrowe i zadbane zęby przyczyniają się do lepszego samopoczucia;
  • Wczesne wykrycie i leczenie – przy użyciu KDJU możemy zidentyfikować ubytki, próchnicę, choroby dziąseł czy inne choroby na możliwie jak najwcześniejszym etapie. Pozwala to na zapobieganie bardziej zaawansowanych problemów, a co za tym idzie bardziej skomplikowanego, ryzykowanego i kosztownego leczenia.

Dla kogo jest KDJU?

Warto zaznaczyć, że tego typu wizyta jest korzystna dla każdego pacjenta. Dzieci w okresie rozwoju przechodzą wiele zmian w tym w uzębieniu. Specjalistyczna diagnostyka może pomóc we wczesnym wykryciu nieprawidłowości i zapobiegnięciu większych problemów. Pozwala to lekarzowi na wdrożenie odpowiednich działań korygujących jak najwcześniej.

W ramach myśli „lepiej zapobiegać niż leczyć”, zachęcamy osoby dorosłe do umówienia się na KDJU. Pacjenci, którzy przychodzą, dopiero kiedy czują ból narażeni są na wyższe koszty leczenia, bardziej skomplikowane i ryzykowne zabiegi. Ząb po np. leczeniu kanałowym jest słabszy, martwy i inaczej funkcjonuje. Dlatego warto na bieżąco kontrolować stan uzębienia.

KDJU jest niezwykle korzystne również dla osób starszych, które są często borykają się z takimi problemami, jak ubytki czy choroby dziąseł. Odpowiedni plan leczenia, uwzględniający specyficzne potrzeby zdrowotne pacjenta, ma na celu pomoc w zachowaniu naturalnych, zdrowych zębów jak najdłużej.

Profilaktyka jamy ustnej jest niezwykle istotna. Dzięki spersonalizowanemu planowi działania, szczegółowym badaniom oraz nowoczesnym technologiom stosowanym w KDJU dbamy o stan twojego uzębienia. Pozwoli ci to uniknąć kosztownego i ryzykowanego leczenia oraz pomoże osiągnąć postawione cele. Umów się już dziś na wizytę i rozpocznij swoją drogę do pięknego uśmiechu i zdrowia twoich zębów!

W naszym centrum przyjmie cię dr Bartosz Szatanik, dr Magdalena Kudlińska, dr Sobocińska, dr Słomczewska-Dąbek oraz dr Klaudia Kukurowska.