Biżuteria nazębna – zabłyszcz uśmiechem

Pomysł upiększania zębów był obecny w wielu kulturach na przestrzeni wieków. Pierwsze znane przykłady biżuterii nazębnej można odnaleźć u starożytnych ludów, takich jak Aztekowie, Majowie i Inkowie. W Polsce wróciła do mody wraz z sentymentem do lat 80’ i 90’ ubiegłego wieku. Ze znanych osób ozdabiających w ten sposób swój uśmiech można wyróżnić Micka Jaggera, Madonnę, Victorię Beckham i Christinę Aguilerę. Chcesz dodać swojemu wyglądowi szczyptę ekstrawagancji?

Czym jest biżuteria nazębna?

Jest to rodzaj ozdoby, która przymocowana zostaje na powierzchnię zębów, w celu nadania uśmiechowi oryginalnego, indywidualnego wyglądu. Są to małe, subtelne elementy np. kolorowe kamyki, kółka czy inne drobne kształty, które przykleja się za pomocą specjalnego kleju dentystycznego do powierzchni zęba. Pozwala na eksperymentowanie ze stylem podobnie do biżuterii tradycyjnej jak kolczyki. Warto podkreślić, że jest to całkowicie bezpieczna dla zdrowia jamy ustnej forma ozdoby ciała. Materiały stosowane w procesie nakładania biżuterii są przyjazne dla zębów i nie uszkadzają szkliwa. Dzięki temu, że jest to tymczasowe akcesorium, można je łatwo zdjąć i przywrócić do stanu pierwotnego. Uznawane jest za sposób na kreatywny akcent dodawany do uśmiechu i wyrażania swojej indywidualności.

Jak wygląda nakładanie biżuterii nazębnej?

Kiedy zdecydujesz się na przyozdobienie swoich zębów pierwszym krokiem jaki należy wykonać, jest umówienie się na konsultację z dentystą. Będziesz mieć wtedy okazję do szczegółowego umówienia swoich preferencji co do wzoru, ilości, koloru i umiejscowienia. Stomatolog oceni stan zdrowia jamy ustnej w celu upewnienia się, że zarówno zęby jak i dziąsła są w dobrym stanie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, ząb zostanie odpowiednio przygotowany, aby biżuteria przylegała jak najlepiej. Może to zostać wykonane poprzez odpowiednie oczyszczenie płytki nazębnej. Jeżeli lekarz stomatolog oceni, że zęby są zdrowe, zostanie umówiona wizyta do higienistki stomatologicznej celem przyklejenia biżuterii. Po dobraniu odpowiedniej biżuterii, która sprosta twoim wymaganiom i oczekiwaniom, zostaje ona przyklejona do powierzchni zęba za pomocą bezpiecznego kleju dentystycznego. Jest on przeznaczony specjalnie do zastosowań stomatologicznych i nie uszkadza szkliwa. Następnie klej zostaje utwardzony, zapewniając tym samym trwałe przymocowanie biżuterii, które trzyma się zwykle od kilku miesięcy do nawet paru lat. Nakładanie ozdoby jest całkowicie bezbolesne ważne jednak, aby wykonał je specjalista. Stosuj się również do instrukcji dbania o biżuterię. Przeciwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na materiały dentystyczne, nie dokonuje się również aplikacji w przypadku sztucznych zębów lub posiadających ubytki. Przyzwyczajenie się do nowego elementu znajdującego się jamie ustnej może zająć kilka dni.

Jak usunąć biżuterię nazębną?

Znudziła ci się ozdoba albo chcesz wymienić ją na inną? Umów się na wizytę do higienistki stomatologicznej, który profesjonalnie i bez bólu usunie biżuterię. Unikaj prób zdejmowania jej bez pomocy higienistki, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem zęba. W gabinecie możliwe będzie odpowiednie ocenienie stanu biżuterii i kleju oraz dobranie odpowiedniej metody bezpiecznego usunięcia ozdoby. Po usunięciu higienistka może oczyścić powierzchnię zęba z pozostałości mocowania lub innych zanieczyszczeń, udzieli również wszelkich potrzebnych wskazówek dotyczących pielęgnacji jamy ustnej. Biżuteria nazębna jest fascynującym trendem, który umożliwia wyrażenie swojej indywidualności w oryginalny i kreatywny sposób. Oferujemy różnorodne wzory i kolory, które doskonale podkreślą twój uśmiech. Zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum i umówienia się na wizytę. Nasi doświadczeni specjaliści zapewnią bezpieczną aplikację biżuterii. Dzięki temu pomożemy ci stworzyć piękny i wyjątkowy uśmiech. Jeśli myślisz o aplikacji biżuterii nazębnej w naszym centrum czekają na ciebie higienistki: Teresa Stopa, Ewelina Nowak oraz Barbara Mańkowska Małgorzata Michałek.