Neurologopedia
Usługa wykonywana jest w placówkach:
Bydgoszcz - ul. Curie-Skłodowskiej 60
mgr Agnieszka Krause
Toruń - ul. Chełmińska 21
mgr Agnieszka Krause
mgr Agnieszka Krause – neurologopeda, pedagog specjalny
Ukończyłam pięcioletnie studia na kierunku Logopedia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2014-2019) oraz roczne podyplomowe studia neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim (2020). Jestem aktywna zawodowo od 2018 roku. Pracę rozpoczynałam w przedszkolach terapeutycznych. Od kwietnia 2019 do lipca 2023 pracowałam w dużym ośrodku rehabilitacyjno – terapeutycznym (Pracownia Wspierania Rozwoju AiM), w którym miałam styczność z pacjentami o różnorodnych trudnościach (autyzm, zaburzenia rozwojowe o podłożu genetycznym, niepełnosprawności sprzężone, pacjenci głęboko i wielorako niepełnosprawni, pacjenci po incydentach neurologicznych, po urazach czaszkowo – mózgowych, po nowotworach). Od października 2022 pracuję w Centrum Zakątek, jest to ośrodek psychoterapii, w którym mam okazję współpracować nie tylko z psychoterapeutami, ale również z psychiatrą oraz neurologiem. Od lutego 2023 prowadzę samodzielny gabinet neurologopedyczny, a od maja 2023 pozostaję w stałej, regularnej współpracy z lek. dent. Katarzyną Szczypińską, właścicielką Orto&Dent House.
Ukończyłam liczne szkolenia, w różnym zakresie tematycznym. Pozostaję na bieżąco z literaturą przedmiotu. Ze szkoleń istotnych pod kątem specyfiki pacjentów marki Dentus, są to:
- Elektrostymulacja w logopedii (E. Wojewoda, A. Kaczyńska)
- Elastyczny Terapeutyczny Taping w logopedii zgodnie z podejściem Esther de Ru ( Martyna Brychcy)
- Masaż logopedyczny od postaw – moduł I i II (A. Kaczyńska)
- Stawy skroniowo – żuchwowe – diagnostyka i leczenie (Dominika
Kębłowska) - Od wady zgryzu do dysfunkcji narządowych i mięśniowo-szkieletowych. Diagnostyka funkcjonalna i terapia manualna dzieci i dorosłych (Marian Majchrzycki)
Obecnie wspieram pacjentów w każdym wieku, borykających się z problemami takimi jak: obniżone napięcie mięśniowe jamy ustnej, zaburzenia połykania, dysfagia, ankyloglosia, bruksizm, clenching, zaburzenia w obrębie czynności prymarnych (gryzienie, żucie), nieprawidłowy tor oddechowy w wyniku przerostu migdałków oraz przetrwałe nieprawidłowe nawyki oddechowe po zabiegach
adenotomii, wygórowany odruch wymiotny. Regularnie przygotowuję pacjentów do leczenia ortodontycznego oraz zabiegów podcięcia wędzidełka podjęzykowego. Poza tym wspieram pacjentów z afazją, dysartrią, zaburzeniami komunikacji, zaburzeniami prawidłowej realizacji głosek, opóźnionym rozwojem mowy.
Od zawsze pracuję holistycznie, znam struktury mające oddziaływanie na funkcjonalność narządów mowy oraz to jak narządy mowy oddziałują na inne struktury w ciele. Pozostaję w regularnej współpracy z fizjoterapeutami, terapeutami integracji sensorycznej, psychologami i psychoterapeutami. Regularnie zalecam moim pacjentom konsultacje ortodontyczne, laryngologiczne, neurologiczne, audiologiczne, foniatryczne, gastroenterologiczne – w zależności od zapotrzebowania danego pacjenta.