MEZOTERAPIA

Lek. Dent. dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej Paulina Lewicka absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych o kierunku medycyna estetyczna dla lekarzy na GWSH w Katowicach, uczestniczka wielu szkoleń.

Zalety zabiegu

Potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, szczególnie na twarzy, szyi i dekolcie wzrasta wraz z wiekiem. Coraz częściej zauważamy, że nasza skóra traci młodzieńczą witalność, pod oczami pojawiają się obrzęki i zasinienia, cera szarzeje i wygląda na zmęczoną. Czynniki atmosferyczne, tryb życia, w tym palenie tytoniu, lub nadużywanie alkoholu, ale też intensywna, wielogodzinna praca i brak wystarczającej ilości snu mogą bardzo szybko pogłębić ten stan.

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii, który dedykowany jest przede wszystkim tego rodzaju kłopotom ze skórą. Mezoterapia błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistości cerze i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry.

Wskazania

Kiedy wykonać zabieg mezoterapii igłowej? Warto się zdecydować na niego kiedy:

– skóra traci świetlistość i blask
– skóra wymaga odmłodzenia i odżywienia,
– pojawiają się drobne zmarszczki, głównie mimiczne
– skóra staje się wiotka i nienaturalnie zmęczona
– pod oczami pojawiają się zasinienia i obrzęki,

Dostępne preparaty marki Mandel

SKIN-B INNOWACYJNA FORMUŁA

SKIN-B to mieszanka substancji aktywnych do biostymulacji skóry. Aktywują one funkcje biologiczne skóry,
a w konsekwencji polepsza jej działanie i stan.
SKIN-B zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz aminokwasy – prekursory kolagenu, elastyny
i glikozaminoglikanów.

SKIN C NAPRAWA NASKÓRKA

Skin C składa się z: fragmentów kwasu hialuronowego. Efektem jest regeneracja na poziomie skóry i naskórka.
W skład Skin C wchodzą również aminokwasy pozwalające na nowe wykształcanie struktur skórnych oraz aminokwas cysteiny.
Dodatkowo do składu dodany został bikarbonat sodu, który dezaktywuje procesy zapalne w skórze
Kluczowym składnikiem Skin C odróżniającym go od pozostałych produktów jest CHOLINA.

SKIN OX OCHRONA PRZECIW WOLNYM RODNIKOM

Nowy preparat do regeneracji skóry z dodatkiem antyutleniaczy, kontroluje i spowalnia proces starzenia się skóry.Podstawowy skład Skin Ox jest taki sam jak pozostałych biostymulantów z Linii Ski (Skin B i Skin C).
Skład Skin Ox różni się od pozostałych produktów z tej serii dodatkiem ANTYOKSYDANTÓW między innymi witaminy C i glutationu.

SKIN R ODBUDOWA SKÓRY

SKIN R – Korekcja uszkodzeń skóy powstałych w procesie starzenia.
SKIN-R to mieszanka substancji aktywnych do restrukturyzacji skóry.
SKIN-R zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz kwaśny i hipertoniczny roztwór aminokwasów.

Efekty

Doskonałe nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie znacząca poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegów mezoterapii. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu. Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki.

Zabieg mezoterapii nie wymaga ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Polega zaś na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb Pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane substancje aktywne to najcześciej  m.in.:   kwas hialuronowy, o działaniu nawilżającym, kompleks witamin  A, B i C,  aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy.= :l-karnityna czy kofeina.

Zabieg dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenia oraz nawilżenia.Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia i ujędrniania skóry. Następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, jednak dla uzyskania spektakularnych efektów o Ilości zabiegów decyduje od lekarza i na ogół zabiegi wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów ujędrnionej skóry zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu i jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia bądź alergie.

Poza łagodzeniem tych objawów i nieforsowaniem skóry Pacjent nie ma szczególnych wskazań po zabiegu i może właściwie natychmiast wrócić do naturalnego trybu życia.

Napisz do nas: biuro@dentus.com.pl

popup